Çocuklar İçin Akülü Araba Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Birçok çocuğun hayali olan araba kullanmak, hem seçeceğiniz modelin güvenliği hem de sağlayacağınız ortamın doğru oluşuyla gayet mümkün! Biz de size bu konuda yardımcı olmak istedik ve çocuklar için akülü araba satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bir araya getirdik. Üstelik GittiGidiyor’da bulabileceğiniz Mercedes’ten Ferrari’ye, cipten spor otomobile, birbirinden yakışıklı akülü araba modelleri ile!

Akülü arabalar hangi yaş grubu için uygundur?

Akülü arabalar genellikle 3 yaş ve üzeri çocuklar için tasarlanmıştır. 3-6 yaş grubu çocuklar için alacağınız akülü araba modellerinde gaz pedalı ve direksiyon kontrolü onlarda olacaktır, dolayısıyla aşağıda belirteceğimiz güvenlik önlemlerine dikkat ederek bir seçim yapabiliyor olacaksınız.

Eğer 1-3 yaş grubu çocuklar için alacaksanız, uzaktan kumandalı akülü araba modelleri tercih etmeniz gerekecektir. Bu şekilde kontrol sizde olacaktır ve çocuğunuz güvenli bir şekilde seyir halinde olacaktır. Uzaktan kumandalı akülü araçlar 6 ila 12 volt arasında çalışırlar ve aküleri dolduktan sonra 1-2 saat daha kullanılabilirler.

Akülü arabaların güvenliğini nasıl anlayabiliriz?

Çocuğunuz için akülü araba satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemli şey elbette ki güvenlik detaylarıdır. İlk olarak akülü arabanın emniyet kemerinin olması elzemdir. Aynı zamanda aracın tasarımında çocuğunuza herhangi bir zarar verebilecek keskin, sivri hatların olmaması gereklidir. Akünün konulduğu yerin vidalarla iyice kapatıldığından emin olmanızda ve arabanın tasarımının çocuğunuzun sağlığına zarar verecek herhangi bir malzeme içermemesine dikkat etmenizde de fayda var.

Çocuklar akülü arabayı nasıl kullanmalı?

Birinci kural emniyet kemerinin doğru bir şekilde takılması. Çocuğunuzu bu kemer ile iyice sabitleyin ve ayağa kalkamıyor olmasına dikkat edin. Ek olarak çocuğunuza kask takmanızda da fayda vardır. Ardından akülü aracın güç düğmesini açın. Çocuğunuza arabanın ileri ya da geri gitmesini sağlayan düğme ve vites kollarını iyice tanıtın. Çocuklar için akülü araç modellerinde gaz pedalları kademeli olarak çalışır, dolayısıyla az basıldığında araba yavaş, çok basıldığında ise hızlı gider. Tüm bu bilgileri çocuğunuza aktardıktan ve denettikten sonra çocuğunuz sürüşe hazır demektir. Akülü arabaların engebeler, merdiven ve yokuş yakını, araba geçen yerler gibi tehlikeli alanlardan uzakta olmasına da dikkat etmeyi unutmayın.

Sadece çocukların değil, büyüklerin de en büyük eğlence kaynaklarından biri olan uzaktan kumandalı arabalar ile güzel havanın tadını çıkarın.Sizin için seçtiğimiz 6 akülü araba modeli


– 6 volt ve 12 volt hız özelliğine sahip Baby2Go akülü araba modelinde led ışık ve uzaktan kumanda bulunuyor. 3-7 yaş grubu için uygun olan araçta müzik ve ses sitemi dahi yer alıyor!

– 12 Volt 7 Ah kuvvetinde çift motora sahip Kraft Mercedes modelinin – başlatma esnasındaki motor sesi sayesinde çocuğunuz gerçek bir araç kullanıyormuş hissine kapılacak!

– 2-5 yaş arası kullanım için uygun olan Ferrari akülü araba modeli 12 volt şarj edilebilir aküye sahip. Led ışık ve uzaktan kumandası bulunan akülü çocuk arabası far ve sinyal verme özellikleri de barındırıyor. İçinde müzik sistemine de sahip!

– Kız çocuklar için adeta bir prenses arabası olan Pilsan’ın bu pembe modeli 12 Volt 12 Ah kuvvetinde aküye sahip. Beyaz ışıklı ön farları ve 6 sesli müzik sistemi ile prensesleri çok mutlu edecek!

– 12V ‘luk şarj edilebilir akü ile çalışan Peg Perego Polaris Ranger akülü cip 3 yaş ve üzeri çocuklar için tasarlanmış. Yüzde 17’ye kadar eğimi rahatlıkla çıkan akülü araç maceraperest minikler için!

– 12 volt aküye sahip Pilsan akülü araç aşırı ısınmaya karşı devre koruma akıllı anahtar sistemi ile öne çıkıyor. Normal ve ebeveyn tarafından kilitlenebilir turbo vitesin yanı sıra otomatik fren ve hareket halinde yanan farlar gibi özellikle sahip!